Colombo Port Strike Paralyzed! Najväčší prístav v Nigérii je veľmi preťažený!

- Jul 27, 2020-

Nedávno boli niektoré dôležité prístavy v dôsledku nepriaznivého počasia, epidémie a ďalších dôvodov do istej miery zasiahnuté.Protestujte a štrajkujte v prístave Colombo21. júla odborová organizácia Srí Lanky uviedla, že od 22. júla sa bude konať protest a štrajk na východnom kontajnerovom termináli prístavu v Kolombe.


V súčasnosti je v odvetví prístavu v Kolombe 23 odborových zväzov a na protestoch sa zúčastnili všetci členovia odborov. Protestné aktivity na východnom kontajnerovom termináli prístavu Colombo povedú do veľkej miery k úplnej paralýze prístavu a zlyhaniu colného odbavenia tovaru.


Dopravcovia a priatelia zahraničného obchodu v tomto prístave by mali venovať pozornosť.

Prístav Colombo, známy tiež ako umelý prístav Colombo, je nielen najväčším prístavom na Srí Lanke, ale aj jedným z najväčších umelých prístavov na svete.


Prístavná oblasť prístavu Colombo je 24000 metrov štvorcových. Existujú dva vstupy do prístavov. Hĺbka vody v prístave je medzi 9 a 11 metrov. Podmienky sú dobré. Je vhodný na kotvenie veľkých a super veľkých plavidiel. Môže zaparkovať 40 super veľkých lodí a niekoľko malých a stredne veľkých plavidiel súčasne.


V juhozápadnej, severovýchodnej a severozápadnej časti prístavu sú tri vlny, pričom jedna strana je otočená k moru. Táto poloha je vynikajúca a výhodná pre lode, ktoré môžu vstúpiť a opustiť loď.

Vynikajúca geografická poloha prístavu Kolombo na Srí Lanke, ktorý sa nachádza v centrálnej polohe na východnom a západnom pobreží Indického oceánu, je vzdialená asi 3000 km od prielivu Malacca a Adenského zálivu, takže je tranzitný prístav a dodávateľský prístav pre lode prechádzajúce cez Indický oceán.Najväčší prístav Nigérie' je silne preťaženýPort APAPA, najväčší prístav Nigérie' prechádza vážnym preťažením. Kontajnerová flotila čakala pred prístavom už niekoľko mesiacov, aby sa dostala do fronty.


V súčasnosti sú všetky cesty vedúce do prístavu Lagos vážne preťažené. Existujú dlhé rady nákladných automobilov. Vodiči dúfajú, že dorazia do prístavu čo najskôr, odložia vývozné kontajnery alebo vyzdvihnú dovážané kontajnery.

Počas tohto obdobia zostali vodiči na blátivej a špinavej ceste. V dôsledku búrky v tejto oblasti sa podmienky na cestách zhoršili. V noci sa vykúpali, jedli a spali v oblasti a čakali, kým im bude povolený vstup do prístavu.